Z WIZYTĄ W DOMU SENIORA

Dziś mieszkańcy Naszego Domu udali się do Dziennego Domu Seniora Senior + w Ożarowie na spotkanie integracyjne połączone w zajęciami manualnymi. W domu seniora bardzo serdecznie przywitała nas pani Elżbieta Gronek – kierownik placówki. Oprowadziła nas po budynku, pokazując poszczególne pracownie, opowiedziała o zasadach funkcjonowania domu.

Następnie wraz z seniorami zasiedliśmy przy wspólnym stole umilając sobie czas rozmową oraz wymianą doświadczeń. Po chwili relaksu z zapałem zabraliśmy się do tworzenia kotylionów , które ozdobią nasz ubiór podczas obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości.

Spotkanie upłynęło w miłej i  przyjaznej atmosferze, było wspaniałą okazją do spędzenia wspólnego czasu w  lokalnym społeczeństwie. Takie wizyty przyczyniają się do zmiany negatywnego postrzegania osób chorych, łamią stereotyp niepełnosprawności postrzegany jako społeczną bierność czy bezradność. Mamy nadzieje że takie spotkania będą kontynuowane,by podopieczni naszego domu mogli nawiązywać nowe znajomości i coraz lepiej pokonywać trudności związane z integracją czy nawiązywaniem relacji.