WIECZERZA WIGILIJNA

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha

-w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków,

pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku…

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty i wzruszający dzień  w roku, to czas, serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń przy stole nakrytym białym obrusem. W naszym domu dbamy o to by  czas Świąt Bożego Narodzenia były przede wszystkim
ciepłe i rodzinne. Rodzinne w sensie poczucia więzi, przynależności do określonej grupy, wspólnoty. Również tu ważne jest wytworzenie owego klimatu spokoju i bezpieczeństwa, sprzyjającego jednocześnie powrotom wspomnień do świąt z dawnych lat.

Mieszkańcy Wigilię spędzili ze swoim kolegami i koleżankami z Domu, z Panią Dyrektor , księdzem proboszczem i pracownikami domu z którymi tworzą jedną wielką rodzinę. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sobowie przywitała wszystkich i złożyła Mieszkańcom, opiekunom, zaproszonym gościom piękne życzenia – w szczególności dużo zdrowia i radości, wytrwałości, zachowania pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Piękne życzenia i  podziękowania skierowała do pracowników Domu przewodnicząca Rady Powiatu Opatowskiego pani Bożena Kornacka  – zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, za olbrzymie zaangażowanie w pracę na rzecz mieszkańców. Po ciepłych życzeniach i po łamaniu się białym opłatkiem  wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole.W pięknie udekorowanej sali, przy suto zastawionych wigilijnymi potrawami stołach w końcu mogliśmy zasiąść wszyscy razem ciesząc się swoją obecnością, na chwilę zapominając o troskach otaczającego nas trudnego świata. Po wspólnej wieczerzy śpiewano najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.