Walentynki

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę, Nie tracę zmysłów ,kiedy cię zobaczę; Jednakże gdy cię długo nie oglądam, Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam; I tęskniąc sobie zadaje pytanie: Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Dzień 14 lutego to „Dzień Świętego Walentego”, a więc Dzień Zakochanych. Święto to, to kolejna okazja aby pokazać sobie nawzajem i całemu światu, że miłość istnieje i ma się dobrze. Czerwone serduszka, anonimowe kartki, drobne upominki – tak większość darzących się uczuciem osób celebruje ten wyjątkowy dzień. Również i w naszym Domu Pomocy Społecznej w Sobowie  oraz w Filii w Suchodółce nie zabrakło walentynkowego akcentu. Nasi mieszkańcy chętnie przyszli na walentynkowe spotkanie. Były różne konkursy i zabawy w rytmach miłosnych nut. Niespodzianką okazał się występ  Koła Gospodyń Wiejskich „Sobowiacy”. Goście zaprezentowali podopiecznym kilka utworów, przysparzając bawiącym dużo radości.  Tańcom i śpiewom nie było końca a rozmowy przy kawie i ciasteczkach w kształcie serduszek oraz innych słodkościach, były miłym urozmaiceniem codziennej rzeczywistości.  

Uczestnicy walentynkowego spotkania  bardzo sobie cenią wszelkie formy integracji. Wspólna zabawa, śpiew, taniec a nieraz zwykła rozmowa pozwalają na oderwanie się od codzienności, uśmiech i wspólną akceptację. Tego rodzaju spotkania umożliwiają integrację społeczną, zapobiegają izolowaniu i stwarzają okazję do nawiązywania nowych znajomości. Mieszkańcom , pracownikom  naszego Domu oraz przybyłym gościom  życzymy wiele miłości!