Wielki Tydzień w naszym Domu

Święta Wielkanocne to okres, z którym związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. Tradycja uroczystego obchodzenia Świąt Wielkiej Nocy jest wciąż żywa i pełna religijnej symboliki. Niesie ona ze sobą zapowiedź wiosny i nadzieję budzącej się do życia przyrody. W naszym domu pielęgnujemy tradycje i przygotowania do Świąt zaczęliśmy dużo wcześniej. Podczas zajęć terapeutycznych własnoręcznie wykonywano różnego rodzaju ozdoby – stroiki, koszyczki oraz pisanki, które stanowiły okolicznościową dekorację wielkanocnego stołu.

W Wielkim Tygodniu nasi podopieczni przedstawili program artystyczny związany z męką Pana Jezusa. Piękny, rzeczywisty i wzruszający, a momentami przejmujący program w pełni przedstawił nam ostatnie dni z życia i z drogi krzyżowej . Podopieczni przypomnieli również polskie zwyczaje wielkanocne ukazując ixh symbolikę i znaczenie. W Wielki Piątek zaś mieszkańcy zdobili pisanki i przygotowywali koszyczki ze święconką, która zostanie tradycyjnie poświęcona w Wielką Sobotę.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odrodzenia się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka a wspólnie spędzone chwile to okazja do podzielenia się dobrym słowem czy okazania sobie wzajemnej  dobroci i życzliwości.