ŚWIATOWY DZIEŃ PIZZY

Dnia 17 stycznia w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Pizzy. Z tej okazji w ramach zajęć terapeutycznych wybraliśmy się do pizzerii Magdalenka mieszczącej się w Ożarowie na warsztaty kulinarne. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani w pizzerii a miejsce pracy było wspaniale zorganizowane i bogato zaopatrzone w różne składniki potrzebne do zrobienia włoskiej pizzy. Mieszkańcy  na wstępie wysłuchali krótkiej historii związanej z powstaniem pierwszej pizzy. Poznali różne rodzaje włoskiego smakołyku, dowiedzieli się jakie składniki potrzebne są do jego przygotowania oraz dlaczego najpopularniejsza z pizzy nazywa się akurat Margarita oraz zobaczyli jak pizza wypieka się w piecu. Po krótkim instruktażu  uczestnicy warsztatów zabrali się do robienia własnej pizzy.

Nasi kucharze sami smarowali ciasto sosem i wybierali  dodatki, z których przygotowali naprawdę bardzo ciekawe i fantazyjne pizze. W trakcie oczekiwania na wypieczenie  placków mieszkańcy zapoznali się  wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnieli  sobie zasady kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku. Następnie przystąpiliśmy do degustacji. Wszystkie pizze były wyśmienite.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie -właścicielce pizzerii  oraz pracownikom za tak miłą gościnę i wspaniałe przyjęcie naszych podopiecznych. Dzięki tej wizycie mieliśmy okazję poznać tajniki wykonania włoskiej pizzy, a także zobaczyć jak wygląda praca w pizzerii. Takie wspólne wyjścia poza teren Domu eliminują rutynę dnia codziennego  podtrzymują  aktywność mieszkańców, dodają  wiary we własne możliwości, podnoszą  samoocenę a przede wszystkim zwiększają ich samodzielność .Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom kucharza.