SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ

W poniedziałek 5 grudnia odbyło się w naszym Domu spotkanie integracyjne  w świątecznym, mikołajkowym klimacie. Wraz z nauczycielami i Świętym Mikołajem przybyli do nas uczniowie II i III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. E. Szylki w Ożarowie. Grudzień to magiczny miesiąc, to czas bycia razem, opleciony zwyczajami i atmosferą przygotowań. Ta magia zapanowała również w Naszym Domu .

Na początku spotkania Święty Mikołaj  pytał mieszkańców o zachowywanie się w minionym roku, ulubione zajęcia  po czym obdarował wszystkim cukierkiem. Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia pieczonych ramach zajęć kulinarnych pierników.Wspólne dekorowanie, polewy pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek to dopiero zabawa. Możliwości było mnóstwo a wszystkim uczestnikom nie zabrakło pomysłów i  wyobraźni w kreowaniu oryginalnych świątecznych smakołyków. W końcu to było doskonałą okazją, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. 

Po skończeniu dekorowania pierniczków,młodzież uczestniczyła w pogadance z kierownikiem naszego domu Panią Renatą Adamską i  pracownikiem socjalnym Panem Pawłem Golińskim. Pani Renata opowiedziała uczniom o zasadach funkcjonowania domu, życiu  mieszkańców i ich codzienności , pan Paweł natomiast przybliżył informację na temat zakresu obowiązków osoby pracującej jako pracownik socjalny w domu pomocy.

Dla każdego z nas, szczególnie dla naszych podopiecznych , było to piękne doświadczenie spotkania. Młodzi ludzie podarowali drugiemu człowiekowi uśmiech, dobre słowo, życzliwość i czas. Poniedziałkowe przedpołudnie było dla nas czasem radości i wspólnej zabawy. Czasem niezwykle ważnym na której nasi podopieczni uczą się przełamywać bariery i nie raz lęki. Obie grupy –   młodzież i mieszkańcy zintegrowała wspólna rozmowa, możliwość nawiązania głębszego kontaktu i uzmysłowienia sobie, że pomimo drobnych różnic wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi i mamy podobne potrzeby, szczególnie kontaktu i bliskości z drugim człowiekiem.