SPOTKANIE PODRÓŻNICZE Z MICHAŁEM SZULIMEM

Dzisiejszego dnia niektórzy Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w  pełnym barwnych anegdot i opowieści spotkaniu autorskim z panem Michałem Szulimem, które odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. A. Patkowskiego w Ożarowie.

Pan Michał Szulim to charyzmatyczny dziennikarz,autor audycji w Radiu Dla Ciebie, wokalista w zespole Plateau, współpracownik programu „Pytanie Na Śniadanie”,doświadczony podróżnik i twórca strony o podróżach: MiejsceZaMiejscem.pl .

Jest autorem dwóch książek:„Miejsce Za Miejscem, czyli podróże małe i duże” i „Podróży małych i dużych… ciąg dalszy”.

Pan Michał zabrał uczestników w podróż do egzotycznego zakątka świata wśród dzikich plemion Etiopii. Poprowadził  wszystkich  gości w nieznane i fascynujące miejsca – z dala od utartych szlaków turystycznych. Podróżnik unika biur podróży i luksusowych hoteli- zamiast tego jeździ lokalnymi środkami transportu, śpi u mieszkańców danego kraju, dużo rozmawia z ludźmi, poznaje zwyczaje, kuchnię i atmosferę miejsc . Mówił, że stąd pochodzi kawa, najstarszy człowiek na ziemi i Arka Przymierza. To tutaj można się przekonać jak smakuje sfermentowany naleśnik. Oprócz garści cennych i praktycznych informacji na temat tego najgorętszego miejsca na ziemi, Michał Szulim zabrał publiczność przede wszystkim w odwiedziny do dzikich plemion: od najbardziej cywilizowanego Dorsi żyjącego z tkactwa, przez plemię Hamerów słynącego z charakterystycznych czerwonych fryzur i wybitych przednich zębów, wymierające plemię Karo aż po etiopskich celebrytów, czyli plemię Mursi. Podczas  wykładów, oprócz wysłuchania ciekawych humorystycznych opowieści, słuchacze obejrzeli na dużym ekranie unikalne zdjęcia i filmy z podróży.

 Wszyscy zgromadzeni z ogromną uwagą wsłuchiwali się w każde słowo Pana Michała. Na zakończenie spotkania można było nabyć książkę wraz z autografem autora – podróżnika. Żywa reakcja i dyskusja ze strony publiczności była dowodem, że Pan Michał trafił do naszych serc. To była naprawdę fascynująca, pełna niespodzianek podróż,którą będziemy długo wspominać.