Gala Sportowców Olimpiad Specjalnych

Klub Olimpiad Specjalnych „UŚMIECH” Sobów w dniach 3-4 listopada 2017 roku brał udział w uroczystej Gali Specjalnych Sportowców Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym „Polanika” w Chrustach. W grupie 20 zawodników nominowanych do tytułu Lider Zawodników był podopieczny naszego klubu Rafał Pędlowski.

Atrakcją było zwiedzanie „OCEANIKI” i możliwość zobaczenia z bliska rzadkich gatunków ryb z całego świata. Podczas pobytu zwiedzaliśmy ponadto park miniatur zabytkowych budowli. Wszyscy byli zachwyceni miejscem. Nie zabrakło wspólnej zabawy i dobrego humoru.

Spektakl „SKĄPIEC” i warsztaty teatralne

26 października liczna grupa mieszkańców z Sobowa i Suchodółki wzięła udział w spektaklu „Skąpiec” oraz warsztatach teatralnych. Było to możliwe dzięki projektowi Stowarzyszenia Homo Politicus „Aktywni Niepełnosprawni”, który zakłada organizację cyklu nieodpłatnych spektakli integracyjnych połączonych z warsztatami aktorskimi dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością.

Nasi podopieczni mogli zobaczyć na scenie MGOK w Ożarowie sztukę na podstawie książki Moliera „Skąpiec”.  Ponadto brali udział w warsztatach teatralnych, które uczyły jak zachowywać się na scenie, poprawnej dykcji oraz poruszały istotne kwestie gry aktorskiej.

Uczestnicy wrócili zadowoleni z udziału w tym przedsięwzięciu i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych...

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej

Jak co roku zorganizowaliśmy w październiku wraz z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej w Ożarowie spotkania z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Sobowie. Mają one na celu poruszenie najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców zarówno na terenie placówki jak i w środowisku lokalnym. Ponadto przypominamy o podstawowych prawach i obowiązkach, które należy respektować.

Spotkania te zawsze wzbudzają wiele emocji, gdyż mieszkańcy żywo reagują. Zadają mnóstwo pytań, uczestniczą czynnie w dialogu. Miło nam, że towarzyszy temu zawsze przyjazna atmosfera.

Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Nowinach

Zawodnicy Klubu „UŚMIECH” Sobów działający przy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie brali udział w Świętokrzyskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Nowinach 10.10.2017r. W zawodach uczestniczyło 19 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy „UŚMIECH” Sobów po rozegranych meczach zdobyli złote medale.

Jednocześnie w Kielcach odbywały się Wojewódzkie Zawody w BOCCE. „UŚMIECH” Sobów reprezentowali mieszkańcy z Filii w Suchodółce.

Po uroczystych ceremoniach dekoracji zawodników wszyscy otrzymali drobne upominki i dyplomy. Zarówno same rozgrywki jak i możliwość spotkania ze znajomymi zawsze wywołują uśmiech na twarzy i na długo  pozostają w pamięci.

Świętokrzyski Turniej BOCCE

Klub „UŚMIECH” Sobów uczestniczył w Świętokrzyskim Turnieju BOCCE Olimpiad Specjalnych 2017 w Skarżysku Kamiennej 28.09.2017. W turnieju brały udział kluby z całego województwa.

Zawodnicy „UŚMIECH” Sobów zdobyli srebrny medal w grze drużynowej oraz 4 miejsce w deblu. Rozgrywkom towarzyszyła jak zwykle bardzo przyjazna i ciepła atmosfera. Wszyscy zawodnicy fantastycznie,  aktywnie i miło spędzili wspólnie czas. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę, gadżety i słodycze.

Piknik”Pożegnanie lata”

Dnia 8 września w Ożarowie odbył się „Piknik pożegnanie lata”, którego organizatorami byli Starosta Opatowski, Burmistrz Ożarowa oraz Radni Rady Miejskiej z Ożarowa.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie czynnie uczestniczyli w pikniku. Brali udział w zabawach i korzystali z dostępnych atrakcji. Między innymi mogliśmy zobaczyć występ naszego podopiecznego Rysia Kruka. Młodzież z MGOK im. A.Patkowskiego oraz ZS im. M.Curie-Skłodowskiej zorganizowała część artystyczną, która przypadła wszystkim do gustu.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Organizatorzy nie zapomnieli również o słodkim poczęstunku. Miłym akcentem mogliśmy pożegnać lato.

Dożynki Gminne w Lasocinie

            Dożynki Gminne w Lasocinie odbyły się 27 sierpnia 2017 roku. Nie mogło na nich zabraknąć również mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sobowie.

            Po części oficjalnej i przywitaniu przez gospodarza Pana Marcina Majchera zaproszonych gości rozpoczęła się prezentacja przepięknych wieńców dożynkowych. W tym roku zaprezentowano i śpiewano przy 22 wieńcach. Mieszkańcom najbardziej przypadł do gustu wieniec wieziony na małym drewnianym wozie, który ciągnął kucyk.

            Dożynkom towarzyszyły liczne atrakcje, z których chętnie korzystali uczestnicy. Nasi podopieczni wrócili w wyśmienitych humorach, pełni niezapomnianych wrażeń.

 

Msza odpustowa

26 sierpnia 2017 roku obchodziliśmy święto Matki Bożej Częstochowskiej. Dla mieszkańców, pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sobowie to szczególny dzień, ponieważ kaplica znajdująca się na terenie naszego Domu jest właśnie pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.

Tego dnia odbyła się msza święta odpustowa, w której uczestniczył między innymi Pan Starosta Opatowski Bogusłąw Włodarczyk oraz Dyrektor Domu Pan Marian Cieszkowski.  Nie zabrakło nie tylko mieszkańców, personelu, al i społeczności lokalnej korzystającej z naszej kaplicy.

 

 

 

Podpisanie umowy – termomodernizacja

24 sierpnia 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Sobowie w obecności zaproszonych gości oraz mieszkańców i pracowników odbyło się spotkanie Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Pana Marka Szczepanika oraz Starosty Powiatu Opatowskiego Pana Bogusława Włodarczyka. Miało ono na celu podpisanie umowy dotyczącej termomodernizacji placówki w ramach inwestycji „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Opatowskiego”.

Realizacja projektu pozwoli ograniczyć emisję zanieczyszczeń poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii co zmniejszy zanieczyszczenie środowiska. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 16 mln złotych, z czego 12 mln złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego...

Letnie zawody sportowe z „UŚMIECHEM”

18 sierpnia 2017 roku odbyły się na terenie naszego Domu letnie zawody sportowe z „UŚMIECHEM”.
W przygotowanych konkurencjach startowali wszyscy chętni mieszkańcy zarówno z Domu Pomocy Społecznej w Sobowie jak Filii w Suchodółce. Podopieczni mieli okazję zaprezentować się w : biegu na czas, rzucie piłką lekarską, toczeniu piłeczek bocce, rzucie lotkami do tarczy na punkty, pokonywaniu toru przeszkód. Startującym gorąco kibicowali koledzy i koleżanki oraz personel. Wszyscy bardzo miło, wesoło oraz aktywnie spędzili wspólnie czas. Na zakończenie uczestnicy otrzymali nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów, ramek na zdjęcia oraz słodyczy. Całość imprezy uświetniał występ Rysia Kruka, który grał
i śpiewał.