Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Nowinach

Zawodnicy Klubu „UŚMIECH” Sobów działający przy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie brali udział w Świętokrzyskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Nowinach 10.10.2017r. W zawodach uczestniczyło 19 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy „UŚMIECH” Sobów po rozegranych meczach zdobyli złote medale.

Jednocześnie w Kielcach odbywały się Wojewódzkie Zawody w BOCCE. „UŚMIECH” Sobów reprezentowali mieszkańcy z Filii w Suchodółce.

Po uroczystych ceremoniach dekoracji zawodników wszyscy otrzymali drobne upominki i dyplomy. Zarówno same rozgrywki jak i możliwość spotkania ze znajomymi zawsze wywołują uśmiech na twarzy i na długo  pozostają w pamięci.

Świętokrzyski Turniej BOCCE

Klub „UŚMIECH” Sobów uczestniczył w Świętokrzyskim Turnieju BOCCE Olimpiad Specjalnych 2017 w Skarżysku Kamiennej 28.09.2017. W turnieju brały udział kluby z całego województwa.

Zawodnicy „UŚMIECH” Sobów zdobyli srebrny medal w grze drużynowej oraz 4 miejsce w deblu. Rozgrywkom towarzyszyła jak zwykle bardzo przyjazna i ciepła atmosfera. Wszyscy zawodnicy fantastycznie,  aktywnie i miło spędzili wspólnie czas. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę, gadżety i słodycze.

Piknik”Pożegnanie lata”

Dnia 8 września w Ożarowie odbył się „Piknik pożegnanie lata”, którego organizatorami byli Starosta Opatowski, Burmistrz Ożarowa oraz Radni Rady Miejskiej z Ożarowa.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie czynnie uczestniczyli w pikniku. Brali udział w zabawach i korzystali z dostępnych atrakcji. Między innymi mogliśmy zobaczyć występ naszego podopiecznego Rysia Kruka. Młodzież z MGOK im. A.Patkowskiego oraz ZS im. M.Curie-Skłodowskiej zorganizowała część artystyczną, która przypadła wszystkim do gustu.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Organizatorzy nie zapomnieli również o słodkim poczęstunku. Miłym akcentem mogliśmy pożegnać lato.

Dożynki Gminne w Lasocinie

            Dożynki Gminne w Lasocinie odbyły się 27 sierpnia 2017 roku. Nie mogło na nich zabraknąć również mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sobowie.

            Po części oficjalnej i przywitaniu przez gospodarza Pana Marcina Majchera zaproszonych gości rozpoczęła się prezentacja przepięknych wieńców dożynkowych. W tym roku zaprezentowano i śpiewano przy 22 wieńcach. Mieszkańcom najbardziej przypadł do gustu wieniec wieziony na małym drewnianym wozie, który ciągnął kucyk.

            Dożynkom towarzyszyły liczne atrakcje, z których chętnie korzystali uczestnicy. Nasi podopieczni wrócili w wyśmienitych humorach, pełni niezapomnianych wrażeń.

 

Msza odpustowa

26 sierpnia 2017 roku obchodziliśmy święto Matki Bożej Częstochowskiej. Dla mieszkańców, pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sobowie to szczególny dzień, ponieważ kaplica znajdująca się na terenie naszego Domu jest właśnie pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.

Tego dnia odbyła się msza święta odpustowa, w której uczestniczył między innymi Pan Starosta Opatowski Bogusłąw Włodarczyk oraz Dyrektor Domu Pan Marian Cieszkowski.  Nie zabrakło nie tylko mieszkańców, personelu, al i społeczności lokalnej korzystającej z naszej kaplicy.

 

 

 

Podpisanie umowy – termomodernizacja

24 sierpnia 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Sobowie w obecności zaproszonych gości oraz mieszkańców i pracowników odbyło się spotkanie Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Pana Marka Szczepanika oraz Starosty Powiatu Opatowskiego Pana Bogusława Włodarczyka. Miało ono na celu podpisanie umowy dotyczącej termomodernizacji placówki w ramach inwestycji „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Opatowskiego”.

Realizacja projektu pozwoli ograniczyć emisję zanieczyszczeń poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii co zmniejszy zanieczyszczenie środowiska. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 16 mln złotych, z czego 12 mln złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego...

Letnie zawody sportowe z „UŚMIECHEM”

18 sierpnia 2017 roku odbyły się na terenie naszego Domu letnie zawody sportowe z „UŚMIECHEM”.
W przygotowanych konkurencjach startowali wszyscy chętni mieszkańcy zarówno z Domu Pomocy Społecznej w Sobowie jak Filii w Suchodółce. Podopieczni mieli okazję zaprezentować się w : biegu na czas, rzucie piłką lekarską, toczeniu piłeczek bocce, rzucie lotkami do tarczy na punkty, pokonywaniu toru przeszkód. Startującym gorąco kibicowali koledzy i koleżanki oraz personel. Wszyscy bardzo miło, wesoło oraz aktywnie spędzili wspólnie czas. Na zakończenie uczestnicy otrzymali nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów, ramek na zdjęcia oraz słodyczy. Całość imprezy uświetniał występ Rysia Kruka, który grał
i śpiewał.

3 rocznica nadania imienia Mieczysława Jopka w SOSW w Dębnie

W dniu 15 sierpnia 2017 roku w SOSW w Dębnie odbyła się uroczystość związana z trzecią rocznicą nadania patronatu placówce imienia Mieczysława Jopka. W tym dniu nasi mieszkańcy też chcieli uczcić pamięć swojego nieżyjącego lekarza.
Na początku odprawiono mszę świętą polową. Następnie Pan Starosta Bogusław Włodarczyk złożył wraz z Panią Dyrektor Anną Safiańską kwiaty pod pamiątkową tablicą. Nie zabrakło wspomnień o wspaniałym lekarzu, który na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Mazurkiewicz współpracownik ikolega znanego lekarza przypomniał jego życiorys.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część piknikowa, w której udział wzięło szerokie grono osób ze społeczności lokalnej...

ŚWIĘTOKRZYSKI MITING PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH KOŃSKIE


Dnia 07.04.2017r. odbył się Świętokrzyski Miting Pływacki w Końskie. W zawodach wzięło udział 80 zawodników z 16 Klubów Sportowych Olimpiad Specjalnych z woj. świętokrzyskiego. W tym także nasi podopieczni – Rafał Pędlowski, Sylwester Chmielewski. Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Uśmiech” Sobów startowali w stylu dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym na dystansie 25m oraz 50m. Zawodnicy zdobyli medal złoty oraz brązowy. Wszyscy uczestnicy imprezy wspaniale się bawili, miting przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Mieszkańcy wrócili obdarowani przez organizatorów upominkami oraz pełni wrażeń, którymi dzielą się z wszystkimi do dziś.


Przedstawienie Jasełkowe


Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie, którzy są systematycznymi uczestnikami spotkań zespołu artystycznego przygotowali wraz z instruktorami terapii zajęciowej przedstawienie jasełkowe. Mogliśmy je podziwiać 31 stycznia 2017 roku. Wszystko dopięte na ostatni guzik sprawiło, że tak zrealizowany program jasełek na długo zapadnie nam w pamięci.


Piękna sceneria, dobrze odegrane role oraz charakteryzacje pokazują, że działalność zespołu artystycznego z roku na rok działa z coraz większym rozmachem, ale i przybywa więcej uczestników. Wśród widzów natomiast jeszcze więcej zwolenników i stałych bywalców wszelkiego rodzaju przedstawień w ich wykonaniu.

Cieszy nas jednak najbardziej to, że sami mieszkańcy czerpią ze spotkań zespołu artystycznego tak wiel...