Category Uncategorized

Wojewódzki Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Wojewódzki Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Mój talent” odbył się 11 września 2018r. w Parku Etnograficznym w Tokarni. Dom Pomocy Społecznej w Sobowie reprezentowała dwójka mieszkańców z Suchodółki. Podczas trwania konkursu panowała bardzo miła atmosfera. Mnóstwo wspaniałych ludzi z pięknymi pracami i występami, a co najważniejsze życzliwie do siebie nastawionych.

Dzięki takim spotkaniom osoby niepełnosprawne mogą pokazać swój talent jak również integrować się. Poza tym Park Etnograficzny w Tokarni to świetne miejsce na spędzenie czasu wolnego w przepięknej scenerii.

ODPUST W SOBOWIE

Kolejny już raz w Domu Pomocy Społecznej w Sobowie mogliśmy uczestniczyć w uroczystościach odpustowych. 26 sierpnia 2018 roku obchodziliśmy święto Matki Bożej Częstochowskiej pod wezwaniem, której jest nasza kaplica. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyli Pan Starosta Opatowski Bogusław Włodarczyk, Dyrektor Domu Pan Marian Cieszkowski oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy, pracownicy i okoliczni mieszkańcy. Dodatkową atrakcją były stoiska z pamiątkami, obwarzankami, watą cukrową oraz popcornem.

Gala Sportowców Olimpiad Specjalnych

Klub Olimpiad Specjalnych „UŚMIECH” Sobów w dniach 3-4 listopada 2017 roku brał udział w uroczystej Gali Specjalnych Sportowców Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym „Polanika” w Chrustach. W grupie 20 zawodników nominowanych do tytułu Lider Zawodników był podopieczny naszego klubu Rafał Pędlowski.

Atrakcją było zwiedzanie „OCEANIKI” i możliwość zobaczenia z bliska rzadkich gatunków ryb z całego świata. Podczas pobytu zwiedzaliśmy ponadto park miniatur zabytkowych budowli. Wszyscy byli zachwyceni miejscem. Nie zabrakło wspólnej zabawy i dobrego humoru.

Spektakl „SKĄPIEC” i warsztaty teatralne

26 października liczna grupa mieszkańców z Sobowa i Suchodółki wzięła udział w spektaklu „Skąpiec” oraz warsztatach teatralnych. Było to możliwe dzięki projektowi Stowarzyszenia Homo Politicus „Aktywni Niepełnosprawni”, który zakłada organizację cyklu nieodpłatnych spektakli integracyjnych połączonych z warsztatami aktorskimi dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością.

Nasi podopieczni mogli zobaczyć na scenie MGOK w Ożarowie sztukę na podstawie książki Moliera „Skąpiec”.  Ponadto brali udział w warsztatach teatralnych, które uczyły jak zachowywać się na scenie, poprawnej dykcji oraz poruszały istotne kwestie gry aktorskiej.

Uczestnicy wrócili zadowoleni z udziału w tym przedsięwzięciu i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych...

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej

Jak co roku zorganizowaliśmy w październiku wraz z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej w Ożarowie spotkania z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Sobowie. Mają one na celu poruszenie najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców zarówno na terenie placówki jak i w środowisku lokalnym. Ponadto przypominamy o podstawowych prawach i obowiązkach, które należy respektować.

Spotkania te zawsze wzbudzają wiele emocji, gdyż mieszkańcy żywo reagują. Zadają mnóstwo pytań, uczestniczą czynnie w dialogu. Miło nam, że towarzyszy temu zawsze przyjazna atmosfera.

Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Nowinach

Zawodnicy Klubu „UŚMIECH” Sobów działający przy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie brali udział w Świętokrzyskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Nowinach 10.10.2017r. W zawodach uczestniczyło 19 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy „UŚMIECH” Sobów po rozegranych meczach zdobyli złote medale.

Jednocześnie w Kielcach odbywały się Wojewódzkie Zawody w BOCCE. „UŚMIECH” Sobów reprezentowali mieszkańcy z Filii w Suchodółce.

Po uroczystych ceremoniach dekoracji zawodników wszyscy otrzymali drobne upominki i dyplomy. Zarówno same rozgrywki jak i możliwość spotkania ze znajomymi zawsze wywołują uśmiech na twarzy i na długo  pozostają w pamięci.

Świętokrzyski Turniej BOCCE

Klub „UŚMIECH” Sobów uczestniczył w Świętokrzyskim Turnieju BOCCE Olimpiad Specjalnych 2017 w Skarżysku Kamiennej 28.09.2017. W turnieju brały udział kluby z całego województwa.

Zawodnicy „UŚMIECH” Sobów zdobyli srebrny medal w grze drużynowej oraz 4 miejsce w deblu. Rozgrywkom towarzyszyła jak zwykle bardzo przyjazna i ciepła atmosfera. Wszyscy zawodnicy fantastycznie,  aktywnie i miło spędzili wspólnie czas. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę, gadżety i słodycze.

Piknik”Pożegnanie lata”

Dnia 8 września w Ożarowie odbył się „Piknik pożegnanie lata”, którego organizatorami byli Starosta Opatowski, Burmistrz Ożarowa oraz Radni Rady Miejskiej z Ożarowa.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie czynnie uczestniczyli w pikniku. Brali udział w zabawach i korzystali z dostępnych atrakcji. Między innymi mogliśmy zobaczyć występ naszego podopiecznego Rysia Kruka. Młodzież z MGOK im. A.Patkowskiego oraz ZS im. M.Curie-Skłodowskiej zorganizowała część artystyczną, która przypadła wszystkim do gustu.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Organizatorzy nie zapomnieli również o słodkim poczęstunku. Miłym akcentem mogliśmy pożegnać lato.

Dożynki Gminne w Lasocinie

            Dożynki Gminne w Lasocinie odbyły się 27 sierpnia 2017 roku. Nie mogło na nich zabraknąć również mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sobowie.

            Po części oficjalnej i przywitaniu przez gospodarza Pana Marcina Majchera zaproszonych gości rozpoczęła się prezentacja przepięknych wieńców dożynkowych. W tym roku zaprezentowano i śpiewano przy 22 wieńcach. Mieszkańcom najbardziej przypadł do gustu wieniec wieziony na małym drewnianym wozie, który ciągnął kucyk.

            Dożynkom towarzyszyły liczne atrakcje, z których chętnie korzystali uczestnicy. Nasi podopieczni wrócili w wyśmienitych humorach, pełni niezapomnianych wrażeń.

 

Msza odpustowa

26 sierpnia 2017 roku obchodziliśmy święto Matki Bożej Częstochowskiej. Dla mieszkańców, pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sobowie to szczególny dzień, ponieważ kaplica znajdująca się na terenie naszego Domu jest właśnie pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.

Tego dnia odbyła się msza święta odpustowa, w której uczestniczył między innymi Pan Starosta Opatowski Bogusłąw Włodarczyk oraz Dyrektor Domu Pan Marian Cieszkowski.  Nie zabrakło nie tylko mieszkańców, personelu, al i społeczności lokalnej korzystającej z naszej kaplicy.